Lesekiosk og bokbytting

Lesekiosken på Stabekk

Ved Stabekk stasjon står det en gammel rød telefonkiosk. Her kan du gi en bok og ta en bok.

Lesekiosk er et nasjonalt litteraturformidlingsprosjekt i regi av Foreningen !les støttet av Sparebankstiftelsen DNB. Prosjektet består i å fylle 100 vernede telefonkiosker over hele landet med bøker for å gjøre litteratur og gode leseopplevelser lett tilgjengelig. Se filmen vår om lesekiosken på Stabekk:

Byttekroken på Rykkinn

På Rykkinn senter, rett utenfor Bærum bibliotek Rykkinn og ved siden av Europris, finner du Byttekroken. Her kan du finne en bok å ta med deg gratis hjem, eller legge igjen en du er ferdig med. Dette tilbudet driftes av Rykkinn senter.

Bokskapene i Sandvika

Bærum kommune har plassert tre bokskap i Sandvika – ved Elvepromenaden, Bakgården og på Bjørnegård aktivitetshus. Tilbudet driftes av Bærum kommune Arbeid og aktivitet. Her kan du lese mer om prosjektet.

Translate »