Fritz Wedel Jarlsberg var Norges fremste diplomat på begynnelsen av 1900-tallet, og sannsynligvis den mest fargerike karakter som noen gang har vært i statens tjeneste.
Han rekrutterte en konge i 1905, sørget for at Svalbard ble en del av Norge i 1920 og skjenket sitt gods Skaugum i bryllupsgave til kronprins Olav og kronprinsesse Märtha. I flere tiår var han Norges sendemann i Paris, der han åpnet sitt storslagne palé for Europas kongelige og fremste statsmenn.
Per Arne Totland er forfatter av dokumentar- og skjønnlitteratur. Han har vært bl.a. avisjournalist, reporter og programleder i NRK, direktør i et globalt industrikonsern og leder for et konsulentselskap. Hans forfatterskap har tidligere vært særlig knyttet til Svalbard.
Billetter kan hentes på Bekkestua fra 9. januar. Maks 4 billetter per pers. De som møter opp fysisk på slippdato blir prioritert, vi kan ikke garantere at de som sender mail eller ringer for å reservere får billett. Reserverte billetter holdes ut neste virkedag.
Boksalg ved Høvik bokhandel.
Foto: Anna-Julia Granberg.
